PŘIPRAVUJEME! 
Obsah těchto stránek připravujeme a všechny informace zde uvedené se mohou měnit. 

Správný čas pro koupi nemovitosti ve Španělsku? Právě teď .


Z koupě nemovitosti v zahraničí máme větší strach. Ten plyne z neznámého prostředí. Ve skutečnosti koupě nemovitosti v zahraničí, zejména v rámci Evropské unie, nepřináší výrazně více rizik než koupě nemovitosti v Česku. Má své výhody a nevýhody. Klíčová pro rozhodnutí o takové investici je lokalita. A spolehlivý partner, který vaši neznalost zkrátka nahradí.

Připravil jsem pro vás profesionální, odbornou a bezpečnou cestu pro pořízení nemovitosti v krásném španělském regionu, provincii Alicante. 

V regionu žijí moji rodiče a bratr, kteří si před mnoha lety prošli rozhodováním, obavami a celým procesem koupě nemovitosti. Díky rodinným a osobním vazbám znám dobře region i místní poměry a zvyklosti.

Budu vaším průvodcem celé transakce.

Spolupracuji s místními realitními makléři, to je pro mě i pro vás záruka odbornosti a s důvěrou se mohu spolehnout na jejich znalosti a pomoc. 

Všechny smlouvy a právní otázky můžeme řešit s český hovořící advokátkou žijící v regionu, která vás i v případě neznalosti  cizích jazyků může zastupovat.


Služby

O regionu Costa Blanca 

Postup pořízení nemovitost


Aktuální nabídka nemovitostí

region Costa Blanca

Proč Costa Blanca?

VÝHODNÁ INVESTICE

Vzhledem k současnému světovým událostem a vývoji na trzích představuje koupě nemovitosti v turisticky atraktivní a bezpečné oblasti stále jednu z nejvhodnějších forem investic. Na španělském pobřeží můžete očekávat jak zhodnocení nemovitosti, tak získat příjem z případného pronájmu. Španělsko je druhou nejnavštěvovanější zemí světa, počet turistů dosáhl téměř 82 milionů v roce 2017. Cestovní ruch tvoří 11 % celkového HDP země.

IDEÁLNÍ PODNEBÍ

Jižní pobřeží Španělska má jedny z nejstabilnějších klimatických podmínek v rámci Evropy. Zejména oblast Costa Blanca (Bílé pobřeží) a Costa del Sol (Slunečné pobřeží) mají více než 300 slunečných dnů v roce a průměrnou roční teplotou 19 °C.

STABILNÍ TRH s nemovitostmi

Ve Španělsku, zejména v oblíbené oblasti pobřeží Costa Blanca, je v posledních letech trh s nemovitostmi stabilizovaný. Ceny nemovitostí klesaly od krize v roce 2007 až o 60 %. Svého dna dosáhly v roce 2014, kdy začaly opět pomalu růst. Růst pokračuje i v posledních letech a podle významných ratingových agentur a analytiků se očekává růst cen i v příštích letech.

Dlouhodobě NÍZKÉ CENY nemovitostí

V rámci Evropy jsou aktuálně ceny nemovitostí na pobřeží Costa Blanca stále velmi nízké. Podle OECD metodiky jsou ceny nemovitostí ve Španělsku jedny z nejnižších v Evropě, v České republice naopak třetí nejvyšší v rámci Evropy. Z průzkumu vyplývá, že hodnota nemovitostí ve Španělsku je v současné době na úrovni 74 % dlouhodobého cenového průměru.

VÝHODNÉ HYPOTEČNÍ ÚVĚRY

I jako cizinec máte možnost získat ve Španělsku výhodný hypoteční úvěr. Banky poskytují financování až do výše 80 % hodnoty nemovitosti, obvykle stačí dát do zástavy španělskou nemovitostí. Úrokové sazby se pohybují od 2,5 % do 3 % při čerpání úvěru do výše 50 % z kupní ceny nemovitosti a od 3 % do 4,5 % při čerpání úvěru ve výši 50 % až 80 % z kupní ceny nemovitosti.

SEZÓNNÍ PRONÁJEM

Možnost krátkodobého pronájmu vaší nemovitosti vám přináší příležitost pokrýt náklady na investici i potenciál pro zajímavé výnosy. Stále více návštěvníků využívá během své dovolené krátkodobý pronájem nemovitostí - od apartmánů přes bungalovy až po luxusní vily. Ceny nájmu ovlivňuje především lokalita. Čím blíže k moři a čím lepší vybavenost komplexu (bazény, tenisové kurty, hřiště, blízkost restaurací), tím vyšší pronájem. Ceny se také liší v průběhu roku. V letní sezoně jsou ceny pronájmu až 4x vyšší než v zimě. Za pronájem bytu můžete v zimě zaplatit 400 eur za měsíc a v létě vás stejný byt bude stát stejnou částku za týden.

VÝJIMEČNÁ LOKALITA

Pobřeží Costa Blanca nabízí dlouhé písečné pláže, průzračně čisté moře s pozvolným vstupem, krásné zátoky a laguny, čistý mořský vzduch. Pro trávení volného času množství zábavy, tance, sportu, kulturních památek a dobrého jídla. Proto je jedním z nejvyhledávanějších a nejnavštěvovanějších ve Španělsku a ideální místem pro vaši vysněnou dovolenou po celý rok ve vlastní nemovitosti u moře.

postup pořízení nemovitosti

Jak probíhá koupě nemovitosti ve Španělsku

Spolu s mými partnery ve Španělsku vás provedu osobně celou transakcí. Od první myšlenky na koupi nemovitosti, až po předání klíčů. 

1. Výběr nemovitosti:

 • Můžete vybírat přímo z mé nabídky nemovitostí. Pokud vás žádná neosloví, zavolejte, napište nebo se můžeme setkat a probrat vaši představu a požadavky. Obvykle do týdne pro vás připravím individuální nabídku.
 • Pokud se domluvíme na zastupování, podepíšeme poptávající zprostředkovatelskou smlouvu. Výše provize za hledání nemovitosti se pohybuje od 1,5 % do 3 % z ceny nemovitost. V případě, že si vyberete již nabízenou nemovitost, provizi za nalezení nemovitosti neplatíte.
 • V mé nabídce najdete jak novostavby, tak starší nemovitosti. Výhodou novostaveb je potenciál vyššího zhodnocení investice, u novostaveb roste cena rychleji. Novostavby znamenají menší dodatečné náklady a starosti. Veškeré vybavení je nové a v záruce. Nevýhodou u nových projektů může být čekací lhůta na dokončení stavby, nejčastěji 12-24 měsíců. Spolupracuji s místními developery, kteří mají pojištění, a tak se i vzhledem k velké poptávce nemusíte obávat rizika nedokončení stavby.

2. Cesta do Španělska:

 • V případě zájmu o návštěvu Španělska a prohlídku vybraných nemovitostí zaplatíte před cestou poplatek 500 eur, který se v případě koupě nemovitosti odečte z kupní ceny. Tento poplatek kryje náklady spojené s prohlídkou, transferem z/na letiště Alicante/Valencie, transfery na prohlídky nemovitosti nebo služby tlumočníka. Ostatní náklady spojené s cestou (doprava, ubytování a další) si hradí každý klient sám. Rád vám pomohu nebo poradím.
 • Spolupracuji s místní realitní kanceláří s česky mluvícími makléři, proto se nemusíte obávat jazykové neznalosti. Také spolupracuji s českým advokátem, který se postará o veškerou dokumentaci. Jeho služby jsou zpoplatněné.

3. Vybrali jste konkrétní nemovitost a jste rozhodnuti ji koupit. Co vše je potřeba zařídit:

 • Jako cizinec potřebujete španělské daňové identifikační číslo (tzv. N.I.E. = Número de Identificacion de Extranjeros). Můžete ho získat předem v Praze na španělské ambasádě, lhůta pro vydání je cca jeden měsíc. Další možností je požádat o jeho vydání osobně ve Španělsku na policii. Číslo vydává ministerstvo vnitra a lhůta pro vydání ve Španělsku se zkracuje na cca 14 dní. Pro vyřízení ostatních záležitostí je možné nechat se zastupovat na základě plné moci udělené advokátovi, který vše potřebné zařídí bez vaší účasti.
 • Povolení k pobytu nepotřebujete, pouze pokud byste plánovali zůstat v zemi déle než 183 dní v roce.
 • Účet ve španělské bance není povinný, ale doporučuji ho mít. Všechny jednorázové platby spojené s nákupem nemovitosti (notářské poplatky nebo daně) i pravidelné poplatky (třeba energie) budete platit ve Španělsku. Rychlejší a levnější je tedy posílat platby z účtu ve španělské bance. V případě, že využijete pro koupi hypotéku od španělské banky, je založení účtu nutností. Poplatky ve španělských bankách jsou podobné našim.

4. Koupě nemovitosti. Jaký je postup:

 • Nejdříve notář nebo realitní kancelář prověřuje list vlastnictví (Nota simple informativa). Když je v pořádku, uzavřete rezervační smlouvu (Contrato de Aras). Po podpisu zaplatíte rezervační poplatek (Senal) ve výši od 3 000 eur do 10 % z kupní ceny. V některých případech se platí dvě rezervační splátky, druhá splátka se platí týden až měsíc před termínem podpisu kupní smlouvy u notáře. Rezervační smlouva poskytuje tak jako v Česku záruku, že majitel nenabídne nemovitost dál k prodeji a garantuje váš závazný zájem. Platí se na účet realitní agentury, nebo notáře. V případě, že jako kupující odstoupíte od smlouvy, obvykle ztrácíte celou výši zálohy. V případě, že odstoupí od smlouvy prodávající, dostanete jako kupující od prodávajícího kompenzaci dohodnutou ve smlouvě.
 • U developerských projektů je postup úhrady kupní ceny podobný jako u nás. Obvykle zaplatíte rezervační poplatek ve výši 6-12 000 eur. U projektů ve výstavbě pak následuje platba zálohy a až po dostavění nemovitosti a jejím zaevidování doplatíte po podpisu kupní smlouvy celou kupní cenu. Jak rezervační poplatek, tak zaplacené všechny zálohy, se započítají proti kupní ceně.
 • Podpis kupní smlouvy probíhá výhradně za přítomnosti notáře. Kupní smlouva je notářským zápisem o vlastnictví nemovitosti - dokladem o vlastnictví (Escritura de comproventa). Vyhotovuje ji státní notář, který před podpisem kupní smlouvy zablokuje nemovitost na katastru. Po podpisu smlouvy všemi stranami notář požádá o registraci nového majitele na katastru a na finančním úřadu. Narozdíl od našich pravidel se španělská nemovitost ihned po podpisu smlouvy stává majetkem kupujícího.
 • Ve Španělsku veškeré právní poplatky, notářské náklady a daně platí kupující! Notář zajišťuje jak úhradu poplatků za vklad, tak daní spojených s převodem a také přepis energií (plyn, voda, elektřina) na nového majitele. Celkové náklady kupujícího činí 11,5 až 12 % z kupní ceny nemovitosti.

· koupě starší nemovitosti:  10 % daň z převodu nemovitosti plus 1-2 % náklady notáře a ostatní poplatky nebo platby

· koupě novostavby/developerské projekty: DPH ve výši 10 % plus 1-2 % náklady notáře a ostatní poplatky nebo platby
  Aktuální nabídka nemovitostí

  Nemovitosti

  Fotogalerie

  Objednejte si naše služby

  Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.